NASZA KADRA

KADRA

Szkoła dźwięków VOC to przede wszystkim wysoce wyspecjalizowana kadra, która w rzetelny sposób przekazuje zdobytą podczas dotychczasowej praktyki oraz wielu lat nauki na renomowanych polskich uczelniach muzycznych wiedzę i umiejętności, dbając przy tym o miłą i bezstresową atmosferę.

Kadra specjalistów Szkoły Dźwięków VOC zapewnia pomaga wydobyć potencjał muzyczny u dzieci i młodzieży, a także posiada odpowiednie kompetencje do nauki oraz ćwiczenia umiejętności u osób dorosłych. Wśród pedagogów znajdują się osoby posiadające zawodowe kwalifikacje oraz cechy osobowości pozwalające na prowadzenie nauki. Zespół instruktorów gry na instrumentach i śpiew, wokalistów, dyrygentów, instrumentalistów, jak też producentów muzycznych pozwala na pracę nad zdolnościami muzycznymi uczniów w różnych aspektach.

W naszej kadrze nie ma przypadkowych osób. Każdy członek zespołu pedagogów sprawia, że nasza Szkoły Dźwięków VOC zapewnia kompletną opiekę nad kursantami. Jednocześnie są to osoby pełne pasji, które potrafią swoim zaangażowaniem zarazić uczestników zajęć.

dorota hermanowicz kozłowska założycielka

Dorota Hermanowicz - Kozłowska

Pomysłodawczyni i założycielka Szkoły Dźwięków VOC. Trenerka wokalna, instruktor śpiewu i emisji głosu, dyrygentka, logopeda

 

Od najmłodszych lat muzyka i śpiew były jej największą pasją. Od 6 roku życia występowała w dziecięcych zespołach wokalnych i wokalno – tanecznych. Ukończyła I i II st. Państwowej Szkoły Muzycznej w Białymstoku, w klasie oboju. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalności wokalistyka jazzowa oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalności Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej. Wiedzę z zakresu logopedii, dykcji i mowy zawodowej zdobyła na Podyplomowych Studiach Logopedycznych przy Uniwersytecie w Białymstoku. Była uczestniczką wielu warsztatów wokalnych m. in. Intensive Vokal Weekends z brytyjskim trenerem Joshua Almu w Warsaw Vocal Studio, Techniki Aleksandra, Speach Level Singing, Warsztatów Gospel z Lawrence Johnson, Flow Phonation. Jest laureatką festiwali i konkursów wokalnych, m.in. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów Malwy,Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop oraz programów telewizyjnych. W roku 2014 otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku dla Twórców Profesjonalnych, w ramach którego nagrała i wydała płytę Jazzowanki dla dzieci.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek.

Czytaj więcej
Bartosz Niedźwiecki

Bartosz Niedźwiecki

Gitarzysta, producent muzyczny, autor, pedagog, multiinstrumentalista.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wyprodukowanych i napisanych utworów, które znalazły się na albumach, epkach i singlach artystów z całej Polski. utwory te są emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i dostępne serwisach streamingowych. Jest laureatem konkursu Skoda Auto Music, zwycięzcą konkursu 2track REWORK dla wytwórni NEXTPOP i uczestnikiem międzynarodowego Songwriting Camp organizowanego przez ZAIKS.

 

Od wielu lat działa pod szyldem Overdriven, twórca zespołu Overdriven Group. Inspiruje się muzyką głównie post-rockową i jazzową, nie zapominając o klasyce rocka. W grze na gitarze stawia na swobodę  gry, wszechstronność, harmonię oraz eksperymentalne, przestrzenne  brzmienia.

Czytaj więcej
046

Patrycja Gołaszewska

Aktorka scen muzycznych, Nauczyciel, Animator kultury, Kulturoznawca.
Laureatka i uczestniczka wielu konkursów wokalnych o randze lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Uhonorowana jako instruktor zespołów wokalnych specjalnym wyróżnieniem „Za wspieranie rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży(…)”. Nagrodzona międzynarodowym certyfikatem YOUTHPASS w europejskim projekcie Inicjatyw Młodzieżowych. Laureatka w Dance World Cup z zespołem White Step.
Swoje umiejętności doskonaliła podczas warsztatów bluesowych z Daną Gillespie, kilkukrotnie podczas warsztatów gospel z Lawrencem Johnsonem, podczas warsztatów z Pawłem Bębenkiem, Hubertem Kowalskim, Piotrem Pałką, Patrizią Bovi, Marcinem Bornusem-Szczecińskim, podczas warsztatów musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem, a także na Kursie Pomelody prowadzonym przez Annę Weber. Ukończyła Kurs Techniki Alexandra oraz warsztaty storytelling’u z Olgą Stobiecką-Rozmiarek.

Śpiewała u boku takich artystów jak Grażyna Łobaszewska, Olga Bończyk, Maria Sadowska oraz Lawrence Johnson.

Od lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi odkrywając ich talenty, rozwijając potencjał, wspierając w pracy twórczej, czyli towarzysząc w wielowymiarowym rozwoju człowieka. Prowadzę zajęcia artystyczne, kreatywne, wokalne oraz aktorskie. Wspieram w pracy nad głosem, a także w doskonaleniu sztuki wystąpień publicznych. Podążam śladami zaginionej maestrii snucia opowieści, korzystając z narzędzi storytelling’u w pracy artystycznej i pedagogicznej. Jestem pasjonatką wychowania przez sztukę.
W edukacji stawiam na innowacyjne myślenie, rozwijanie postaw kreatywnych, działanie twórcze, bo głęboko wierzę w to, że każdy ma talent – dar, który powinien rozwijać i wykorzystywać, by w pełni realizować swój potencjał!
Uwielbiam podróże małe i duże, długie i inspirujące rozmowy, czytanie dobrych książek przy kubku aromatycznej herbaty, spacery, pachnące bzem majowym i smak czerwcowych truskawek.
Zgadzam się z tym, że nie należy liczyć dni, lecz warto sprawić, by każdy z nich się liczył… Warto sprawić, by każdy nasz dzień miał szansę stać się jednym z najpiękniejszych w życiu.
Dlatego… czerp radość z życia, twórz, działaj – obudź ze mną swój potencjał! 🙂

Czytaj więcej
Renata Ignaciuk

Renata Ignaciuk

Jej przygoda ze śpiewaniem zaczęła się w liceum, kiedy zapisała się na zajęcia z emisji głosu do Hajnowskiego Domu Kultury. Rozwijała tam swoje umiejętności pod opieką Marty Gredel-Iwaniuk , jeżdżąc na liczne festiwale i konkursy wokalne. Doceniona została m.in. na Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści…”, Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Hoffer Superhit Festival, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier, Festiwalu Nuty Przyjaźni oraz Festiwalu Piosenki Białoruskiej. Ukończyła Policealne Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, gdzie rozwijała swoje artystyczne zdolności z aktorstwa i tańca, a śpiew kształciła pod opieką Marcina Ozgi. Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. warsztatach wokalnych z Moniką Urlik, Agnieszką Kowalską, Dorotą Curyłło, warsztatach bluesowych z Daną Gillespie, muzycznych warsztatach Urbanator Days pod kierownictwem Michała Urbaniaka, musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem. Była uczestniczką telewizyjnego show – The Voice of Poland. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Czytaj więcej
Kasia Zalewska

Katarzyna Zalewska

Ukończyła Policealne Studium Wokalno- Aktorskie w Białymstoku i w 2016 roku uzyskała tytuł aktora scen muzycznych, gdzie wokalnie prowadziła ją Marta Wróblewska oraz Marcin Ozga. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Logopedia z Fonoaudiologią na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku oraz studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Głosu i Mowy na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Śpiewa od dziecka. To jej największa pasja, którą pragnie wciąż rozwijać i zarażać nią innych. Interesuje się głosem i stara się podchodzić interdyscyplinarnie do jego rozwoju- nie ignorując aspektów psychologicznych, czy medycznych.

Swoje artystyczne umiejętności rozwijała też na różnych warsztatach, m.in. Voicingers, „Głos, ciało, obecność” z Jarkiem Sacharskim, warsztatach jazzowych prowadzonych przez Annę Serafińską, bluesowych z Daną Gillespie, musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem, Complete Vocal Technique z Katarzyną Idzikowską, gospel z Lawrencem Johnsonem, z TGD, warsztatach Urbanator Days. Była też uczestniczką Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach, gdzie pracowała pod okiem Janusza Szroma. W 2017 roku ukończyła dwuletni kurs Arteterapii i Terapii Zajęciowej w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Białymstoku.

Czytaj więcej
Kasia Wiktorko

Katarzyna Wiktorko

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, prowadzona wokalnie przez Ewę Barbarę Rafałko oraz Hannę Zajączkiewicz. W 2017 r. uzyskała tytuł aktora scen muzycznych. W 2019 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku Musical i choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi. Zdobyła tam również wykształcenie pedagogiczne podczas dwuletniego Studium Pedagogicznego na studiach pierwszego stopnia (2016 r.). Od około 10 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. W swoich artystycznych działaniach stara się łączyć dwie największe pasje – śpiew oraz taniec, które towarzyszą jej od najmłodszych lat. Stale rozwija swoje umiejętności wokalne, głównie z zakresu śpiewu musicalowego. Wiedzę muzyczną zdobywała, uczestnicząc w różnorodnych warsztatach, m.in.: warsztaty musicalowe z Edytą Krzemień, warsztaty bluesowe z Daną Gillespie, warsztaty jazzowe z Anną Serafińską, czy warsztat z Mieczysławem Szcześniakiem. Miała także okazję występować na jednej scenie z takimi artystami jak: Jacek Bończyk, Mieczysław Szcześniak, Mirosław Czyżykiewicz, czy Olga Bończyk. Poza działaniami wokalnymi jest tancerką, nauczycielem tańca i choreografem. Bierze udział w licznych spektaklach, współpracując z SDK DanceOFFnia w Białymstoku, Niepubliczną Szkołą Sztuki Tańca, Białostockim Teatrem Lalek (spektakl „Karnawał Zwierząt” w reż. Karoliny Grabacik), czy Teatrem Dramatycznym w Białymstoku (spektakl „Romeo i Julia” w reż. Katarzyny Deszcz). Obecnie można ją zobaczyć na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Czytaj więcej
Karolina Szatkowska

Karolina Szatkowska

Miłośniczka ludzkiego głosu i odkrywania jego naturalnego brzmienia w śpiewie. Pisze własne kompozycje, teksty i aranżacje. W śpiewaniu najbardziej ceni prostotę i autentyczność. Otwarta na ludzi i nowe wyzwania. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Głos szkoliła tam pod okiem Marty Wróblewskiej oraz Marcina Ozgi. W 2016 roku uzyskała dyplom aktora scen muzycznych. W 2019 roku ukończyła wokalistykę na kierunku jazz i muzyka estradowa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, w klasie śpiewu Anny Michałowskiej-Kotyni. Rozwijała też swoje zdolności artystyczne na różnego rodzaju warsztatach muzycznych, między innymi: Voicingers, Soundela, Urbanator Days, warsztaty jazzowe z Anną Serafińską, musicalowe z Wojciechem Kościelniakiem, gospel z Lawrencem Johnsonem czy też warsztaty interpretacji z Anną Kamalską.

Czytaj więcej
paulina popławska

Paulina Popławska

Swoją przygodę ze sceną oraz muzyką rozpoczęła od Zespołu Muzyki Dawnej Capella Antiqua Bialostociensis. Następnie uczęszczała do Białostockiego Studia Piosenki Jerzego Tomzika. Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie z tytułem Aktora Scen Muzycznych, gdzie wokalnie prowadziła ją Ewa Barbara Rafałko oraz Przemysław Kummer. Jest także absolwentką studiów magisterskich na kierunku Logopedia z Fonoaudiologią na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane poprzez uczestnictwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Malwy” oraz Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”. Występowała na jednej scenie z takimi artystami jak: Mieczysław Szcześniak, Olga Bończyk i Grażyna Łobaczewska. Uczestniczyła w oprawie artystycznej 94. Światowego Kongresu Esperanto, odbywającego się w Białystoku, w realizacji projektu „Goście, goście…” organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury, kolektyw filmowy Podlasie Makes Me Happy i Fundację Młodego Kina, a także wraz takimi artystami jak Justyna Steczkowska, Ewa Prus czy Aleksandra Pura była zaproszona na koncert galowy Festiwalu Piosenki Polskiej w Rosji. Jej żywioł to mocne rockowe brzmienia oraz piosenka aktorska okraszona nieskazitelną wymową, którą stara się zarazić swoich podopiecznych.

Czytaj więcej
Monika Roszkowska

Monika Roszkowska

Absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego w Białymstoku, w którym uzyskała tytuł aktora scen muzycznych. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym wydział instrumentalno – pedagogiczny w Białymstoku, kierunek – Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – Edukacja artystyczna szkolna. Śpiew, taniec, aktorstwo to jej pasja. Od 2013r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską przy musicalu „Upiór w operze” biorąc czynny udział jako „aktor – śpiewak”. Od 2016r. jest współzałożycielką i wokalistką zespołu „Karent”, który zajmuje się obsługą muzyczną wydarzeń artystycznych. W tym samym roku podjęła współpracę z Chórem Politechniki Białostockiej, gdzie pracuje jako korepetytor muzyczny koncertując w Polsce i za granicą. Miała okazję występować na jednej scenie z takimi artystami jak min: Mieczysław Szcześniak, Olga Bończyk, Grażyna Łobaszewska. Uwielbia pracę z młodzieżą zarażając ich swoim optymizmem, poczuciem humoru ale przede wszystkim miłością do wszechotaczajacej muzyki.

Czytaj więcej
Kasia Racis

Katarzyna Racis

Pełna energii, czasem szalona miłośniczka tańca i  śpiewu. Ze śpiewem związana od najmłodszych lat. Jako 8 latka wstąpiła do zespołu ludowego Szeszupiaki, po 7 latach przeszła do starszej grupy Szeszupa. Po 10 latach przygody z folklorem wstąpiła do chóru Cantylena w Suwałkach. Absolwentka Studium Woklano-Aktorskiego w Białymstoku.

Czytaj więcej
julita wawreszuk

Julita Wawreszuk

Julita Wawreszuk jest absolwentką Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego w Białymstoku, Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Hajnówce (na dwóch kierunkach: pianino i śpiew klasyczny) oraz Akademii Menedżerów Muzycznych w Warszawie.

W wieku 11 lat rozpoczęła naukę rozrywkowej emisji głosu w Studiu Piosenki Estradowej w Hajnówce, zdobywając doświadczenie na scenie i odnosząc sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Od początku swojej drogi z muzyką brała również udział w wielu warsztatach wokalnych, m.in. z Moniką Urlik, Edytą Krzemień, Wojtkiem Myrczkiem oraz Magdą Navarette i Andresem Martorellem, będącymi przedstawicielami techniki SLS. Jej największym dotychczasowym osiągnięciem jest Nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Polonica” w finale 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Julita ma również na swoim koncie dwukrotny udział w koncertach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia z emisją na żywo w Programie I. Oprócz zajmowania się sztuką od strony wykonawczej, zajmuje się nią czasem także od strony twórczej: w postaci pisania scenariuszy, tekstów piosenek oraz układania choreografii tanecznych i reżyserowania. W sierpniu 2019 r. wydała swój pierwszy singiel wraz z teledyskiem zatytułowany „Nasza bitwa o…”.

Julita odnajduje się doskonale (co za tym idzie – z powodzeniem ich uczy) w wielu stylach muzycznych: od różnego rodzaju ballad, poezji śpiewanej/piosenki poetyckiej, przez jazz, klasykę, pop, R&B, soul, blues, po hip-hop i rock.

Czytaj więcej
sara świątkowska

Sara Świątkowska

text

Czytaj więcej