NASZA KADRA

KADRA

Szkoła dźwięków VOC to przede wszystkim wysoce wyspecjalizowana kadra, która w rzetelny sposób przekazuje zdobytą podczas dotychczasowej praktyki oraz wielu lat nauki na renomowanych polskich uczelniach muzycznych wiedzę i umiejętności, dbając przy tym o miłą i bezstresową atmosferę.

Kadra specjalistów Szkoły Dźwięków VOC zapewnia pomaga wydobyć potencjał muzyczny u dzieci i młodzieży, a także posiada odpowiednie kompetencje do nauki oraz ćwiczenia umiejętności u osób dorosłych. Wśród pedagogów znajdują się osoby posiadające zawodowe kwalifikacje oraz cechy osobowości pozwalające na prowadzenie nauki. Zespół instruktorów gry na instrumentach i śpiew, wokalistów, dyrygentów, instrumentalistów, jak też producentów muzycznych pozwala na pracę nad zdolnościami muzycznymi uczniów w różnych aspektach.

W naszej kadrze nie ma przypadkowych osób. Każdy członek zespołu pedagogów sprawia, że nasza Szkoły Dźwięków VOC zapewnia kompletną opiekę nad kursantami. Jednocześnie są to osoby pełne pasji, które potrafią swoim zaangażowaniem zarazić uczestników zajęć.

dorota hermanowicz kozłowska założycielka

Dorota Hermanowicz - Kozłowska

Pomysłodawczyni i założycielka Szkoły Dźwięków VOC. Trenerka wokalna, instruktor śpiewu i emisji głosu, dyrygentka, logopeda

 

Od najmłodszych lat muzyka i śpiew były jej największą pasją. Od 6 roku życia występowała w dziecięcych zespołach wokalnych i wokalno – tanecznych. Ukończyła I i II st. Państwowej Szkoły Muzycznej w Białymstoku, w klasie oboju. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalności wokalistyka jazzowa oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalności Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej. Wiedzę z zakresu logopedii, dykcji i mowy zawodowej zdobyła na Podyplomowych Studiach Logopedycznych przy Uniwersytecie w Białymstoku. Była uczestniczką wielu warsztatów wokalnych m. in. Intensive Vokal Weekends z brytyjskim trenerem Joshua Almu w Warsaw Vocal Studio, Techniki Aleksandra, Speach Level Singing, Warsztatów Gospel z Lawrence Johnson, Flow Phonation. Jest laureatką festiwali i konkursów wokalnych, m.in. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów Malwy,Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop oraz programów telewizyjnych. W roku 2014 otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku dla Twórców Profesjonalnych, w ramach którego nagrała i wydała płytę Jazzowanki dla dzieci.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek.

Czytaj więcej
Bartosz Niedźwiecki

Bartosz Niedźwiecki

Gitarzysta, producent muzyczny, autor, pedagog, multiinstrumentalista.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wyprodukowanych i napisanych utworów, które znalazły się na albumach, epkach i singlach artystów z całej Polski. utwory te są emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i dostępne serwisach streamingowych. Jest laureatem konkursu Skoda Auto Music, zwycięzcą konkursu 2track REWORK dla wytwórni NEXTPOP i uczestnikiem międzynarodowego Songwriting Camp organizowanego przez ZAIKS.

 

Od wielu lat działa pod szyldem Overdriven, twórca zespołu Overdriven Group. Inspiruje się muzyką głównie post-rockową i jazzową, nie zapominając o klasyce rocka. W grze na gitarze stawia na swobodę  gry, wszechstronność, harmonię oraz eksperymentalne, przestrzenne  brzmienia.

Czytaj więcej
046

Patrycja Gołaszewska

Aktorka scen muzycznych, Nauczyciel, Animator kultury, Kulturoznawca.
Laureatka i uczestniczka wielu konkursów wokalnych o randze lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Uhonorowana jako instruktor zespołów wokalnych specjalnym wyróżnieniem „Za wspieranie rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży(…)”. Nagrodzona międzynarodowym certyfikatem YOUTHPASS w europejskim projekcie Inicjatyw Młodzieżowych. Laureatka w Dance World Cup z zespołem White Step.
Swoje umiejętności doskonaliła podczas warsztatów bluesowych z Daną Gillespie, kilkukrotnie podczas warsztatów gospel z Lawrencem Johnsonem, podczas warsztatów z Pawłem Bębenkiem, Hubertem Kowalskim, Piotrem Pałką, Patrizią Bovi, Marcinem Bornusem-Szczecińskim, podczas warsztatów musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem, a także na Kursie Pomelody prowadzonym przez Annę Weber. Ukończyła Kurs Techniki Alexandra oraz warsztaty storytelling’u z Olgą Stobiecką-Rozmiarek.

Śpiewała u boku takich artystów jak Grażyna Łobaszewska, Olga Bończyk, Maria Sadowska oraz Lawrence Johnson.

Od lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi odkrywając ich talenty, rozwijając potencjał, wspierając w pracy twórczej, czyli towarzysząc w wielowymiarowym rozwoju człowieka. Prowadzę zajęcia artystyczne, kreatywne, wokalne oraz aktorskie. Wspieram w pracy nad głosem, a także w doskonaleniu sztuki wystąpień publicznych. Podążam śladami zaginionej maestrii snucia opowieści, korzystając z narzędzi storytelling’u w pracy artystycznej i pedagogicznej. Jestem pasjonatką wychowania przez sztukę.
W edukacji stawiam na innowacyjne myślenie, rozwijanie postaw kreatywnych, działanie twórcze, bo głęboko wierzę w to, że każdy ma talent – dar, który powinien rozwijać i wykorzystywać, by w pełni realizować swój potencjał!
Uwielbiam podróże małe i duże, długie i inspirujące rozmowy, czytanie dobrych książek przy kubku aromatycznej herbaty, spacery, pachnące bzem majowym i smak czerwcowych truskawek.
Zgadzam się z tym, że nie należy liczyć dni, lecz warto sprawić, by każdy z nich się liczył… Warto sprawić, by każdy nasz dzień miał szansę stać się jednym z najpiękniejszych w życiu.
Dlatego… czerp radość z życia, twórz, działaj – obudź ze mną swój potencjał! 🙂

Czytaj więcej
justyna rainko

Justyna Rainko

Śpiewa od kiedy pamieta. Świetnie czuje się w wielu gatunkach muzycznych. Uczyła się w szkole muzycznej w klasie fortepianu, następnie w Studium wokalno – aktorskim w Białymstoku, z którego wyniosła wiedzę z zakresu interpretacji utworów, dykcji i przede wszystkim emisji głosu. Aktualnie jest studentką wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Tworzy własne kompozycje utrzymane w klimatacie soul. W pracy pedagogicznej stawia na indywidualne podejście do każdego ucznia. Doskonale odnajduje się we współpracy zarówno z osobami zaawansowanymi jak również początkującymi.

Czytaj więcej
Kasia Zalewska

Katarzyna Zalewska

Ukończyła Policealne Studium Wokalno- Aktorskie w Białymstoku i w 2016 roku uzyskała tytuł aktora scen muzycznych, gdzie wokalnie prowadziła ją Marta Wróblewska oraz Marcin Ozga. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Logopedia z Fonoaudiologią na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku oraz studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Głosu i Mowy na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Śpiewa od dziecka. To jej największa pasja, którą pragnie wciąż rozwijać i zarażać nią innych. Interesuje się głosem i stara się podchodzić interdyscyplinarnie do jego rozwoju- nie ignorując aspektów psychologicznych, czy medycznych.

Swoje artystyczne umiejętności rozwijała też na różnych warsztatach, m.in. Voicingers, „Głos, ciało, obecność” z Jarkiem Sacharskim, warsztatach jazzowych prowadzonych przez Annę Serafińską, bluesowych z Daną Gillespie, musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem, Complete Vocal Technique z Katarzyną Idzikowską, gospel z Lawrencem Johnsonem, z TGD, warsztatach Urbanator Days. Była też uczestniczką Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach, gdzie pracowała pod okiem Janusza Szroma. W 2017 roku ukończyła dwuletni kurs Arteterapii i Terapii Zajęciowej w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Białymstoku.

Czytaj więcej
Kasia Wiktorko

Katarzyna Wiktorko

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, prowadzona wokalnie przez Ewę Barbarę Rafałko oraz Hannę Zajączkiewicz. W 2017 r. uzyskała tytuł aktora scen muzycznych. W 2019 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku Musical i choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi. Zdobyła tam również wykształcenie pedagogiczne podczas dwuletniego Studium Pedagogicznego na studiach pierwszego stopnia (2016 r.). Od około 10 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. W swoich artystycznych działaniach stara się łączyć dwie największe pasje – śpiew oraz taniec, które towarzyszą jej od najmłodszych lat. Stale rozwija swoje umiejętności wokalne, głównie z zakresu śpiewu musicalowego. Wiedzę muzyczną zdobywała, uczestnicząc w różnorodnych warsztatach, m.in.: warsztaty musicalowe z Edytą Krzemień, warsztaty bluesowe z Daną Gillespie, warsztaty jazzowe z Anną Serafińską, czy warsztat z Mieczysławem Szcześniakiem. Miała także okazję występować na jednej scenie z takimi artystami jak: Jacek Bończyk, Mieczysław Szcześniak, Mirosław Czyżykiewicz, czy Olga Bończyk. Poza działaniami wokalnymi jest tancerką, nauczycielem tańca i choreografem. Bierze udział w licznych spektaklach, współpracując z SDK DanceOFFnia w Białymstoku, Niepubliczną Szkołą Sztuki Tańca, Białostockim Teatrem Lalek (spektakl „Karnawał Zwierząt” w reż. Karoliny Grabacik), czy Teatrem Dramatycznym w Białymstoku (spektakl „Romeo i Julia” w reż. Katarzyny Deszcz). Obecnie można ją zobaczyć na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Czytaj więcej
katarzyna olechno

Katarzyna Olechno

Jest certyfikowaną trenerką wokalną, wokalistką rozrywkową i pianistką, a także licencjonowaną arteterapeutką. Jako trenerka wokalna pracuje od ponad 3 lat. A śpiewa i muzykuje od urodzenia. Dzięki mamie wychowała się blisko sceny, a muzyka od zawsze była nieodłącznym elementem jej życia.

Czytaj więcej
paulina popławska

Paulina Popławska

Swoją przygodę ze sceną oraz muzyką rozpoczęła od Zespołu Muzyki Dawnej Capella Antiqua Bialostociensis. Następnie uczęszczała do Białostockiego Studia Piosenki Jerzego Tomzika. Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie z tytułem Aktora Scen Muzycznych, gdzie wokalnie prowadziła ją Ewa Barbara Rafałko oraz Przemysław Kummer. Jest także absolwentką studiów magisterskich na kierunku Logopedia z Fonoaudiologią na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane poprzez uczestnictwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Malwy” oraz Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”. Występowała na jednej scenie z takimi artystami jak: Mieczysław Szcześniak, Olga Bończyk i Grażyna Łobaczewska. Uczestniczyła w oprawie artystycznej 94. Światowego Kongresu Esperanto, odbywającego się w Białystoku, w realizacji projektu „Goście, goście…” organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury, kolektyw filmowy Podlasie Makes Me Happy i Fundację Młodego Kina, a także wraz takimi artystami jak Justyna Steczkowska, Ewa Prus czy Aleksandra Pura była zaproszona na koncert galowy Festiwalu Piosenki Polskiej w Rosji. Jej żywioł to mocne rockowe brzmienia oraz piosenka aktorska okraszona nieskazitelną wymową, którą stara się zarazić swoich podopiecznych.

Czytaj więcej
Monika Roszkowska

Monika Roszkowska

Absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego w Białymstoku, w którym uzyskała tytuł aktora scen muzycznych. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym wydział instrumentalno – pedagogiczny w Białymstoku, kierunek – Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – Edukacja artystyczna szkolna. Śpiew, taniec, aktorstwo to jej pasja. Od 2013r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską przy musicalu „Upiór w operze” biorąc czynny udział jako „aktor – śpiewak”. Od 2016r. jest współzałożycielką i wokalistką zespołu „Karent”, który zajmuje się obsługą muzyczną wydarzeń artystycznych. W tym samym roku podjęła współpracę z Chórem Politechniki Białostockiej, gdzie pracuje jako korepetytor muzyczny koncertując w Polsce i za granicą. Miała okazję występować na jednej scenie z takimi artystami jak min: Mieczysław Szcześniak, Olga Bończyk, Grażyna Łobaszewska. Uwielbia pracę z młodzieżą zarażając ich swoim optymizmem, poczuciem humoru ale przede wszystkim miłością do wszechotaczajacej muzyki.

Czytaj więcej
Kasia Racis

Katarzyna Racis

Pełna energii, czasem szalona miłośniczka tańca i  śpiewu. Ze śpiewem związana od najmłodszych lat. Jako 8 latka wstąpiła do zespołu ludowego Szeszupiaki, po 7 latach przeszła do starszej grupy Szeszupa. Po 10 latach przygody z folklorem wstąpiła do chóru Cantylena w Suwałkach. Absolwentka Studium Woklano-Aktorskiego w Białymstoku.

Czytaj więcej
łukasz bojaczuk

Łukasz Bojaczuk

Wokalista, student Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku na kierunku aktorstwo teatru muzycznego. Nieprzerwalnie aktywny zawodowo, laureat wielu konkursów wokalnych, solista Teatru Es. Uczestniczył w warsztatach muzycznych i aktorskich. Pobierał konsultacje wokalne u cenionych muzyków i aktorów, kształcił się m.in. pod okiem: Agnieszki Wilczyńskiej, Damiana Aleksandra, Tomasza Steciuka, Marcina Wortmanna, Macieja Nerkowskiego, twórców musicalu „Jesus Christ Superstar” w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku — Jakuba Wociala, Jana Stokłosy i Santiago Bello oraz profesora Cezarego Szyfmana. Stypendysta Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie śpiew.

Czytaj więcej
sara świątkowska

Sara Świątkowska

Swoją przygodę z muzyką zaczęła w wieku 6 lat uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej w Ełku, gdzie rozpoczęła naukę gry na fortepianie. Studiowała fortepian na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina. Zafascynowana muzyką klasyczną, czerpiąca inspirację z muzyki ludowej, bałkańskiej i góralskiej, kochająca całym sercem jazz i muzykę filmową – to cała ona. Zaangażowana w wiele projektów muzycznych i teatralnych, czynnie udziela się również w zespołach grających muzykę chrześcijańską.
Oprócz tego bardzo zainteresowana wiedzą na temat rozwoju osobistego, którą także wykorzystuje na swoich zajęciach, ucząc dzieci i młodzież jak wygrywać w życiu czy jak uwierzyć w siebie. Ma w sobie dużo pasji i pozytywnej energii, którą chce zarażać wszystkich swoich uczniów.

Czytaj więcej
TJG03141

Magdalena Tworkowska

Certyfikowany Professional Vocal Coach. Ukończyła Wokalny Kurs Trenerski VOCALART, prowadzony przez Centrum Kształcenia Ustawicznego VOCALART. Studentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Filii w Białymstoku na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność prowadzenie zespołów muzycznych. Umiejętności wokalne kształtowała przez wiele lat śpiewając w Studiu Piosenki, a także jeżdżąc na różne warsztaty wokalne m.in. z Elżbietą Zapendowską, Katarzyną Rościńską, Moniką Urlik, Mieczysławem Szcześniakiem.

Czytaj więcej
TJG02976

Urszula Komła

Absolwentka Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, gdzie w 2021 roku uzyskała dyplom aktora scen muzycznych. Występowała m. in. na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej. Od zawsze fascynuje ją musical, ale nie zamyka się na inne gatunki. Uczestniczyła w wielu warsztatach, gdzie pod okiem cenionych wokalistów i trenerów kształciła swój głos. Na co dzień uśmiechnięta osoba, która obok rozwoju wokalnego ucznia stawia jego komfort i dobrą atmosferę podczas zajęć.

Czytaj więcej
garbiela korzycka

Gabriela Korzycka

Związana ze światem muzyki już od najmłodszych lat. Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobyła w zespole folklorystycznym LAZURKI, w którym doskonaliła swoje umiejętności taneczne oraz wokalne przez 13 lat. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną w Warszawie, w której pobierała liczne lekcje gry na skrzypcach oraz na fortepianie. Obecnie jest studentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina filii w Białymstoku na kierunku Instrumentalno-Pedagogicznym. Do pracy z dziećmi podchodzi bardzo indywidualnie, jest zdania, że każdy ma potencjał, który warto pielęgnować.

Czytaj więcej
weronika jeleśniański

Weronika Jeleśniański

Studentka Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Jako wokalistkę Weronikę cechuje wielka wrażliwość i charakteryzuje się tym, że całym sercem angażuje się we wszystko co robi, a śpiew jest jej wielką pasją. Z wyboru-optymistka, bardzo lubi eksperymentować z różnymi gatunkami muzycznymi. W latach 2009-2019 należała do Grupy wokalnej „Meritum”. W tym okresie brała udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych osiągając sukcesy. Rozwijała swoje umiejętności na wielu warsztatach wokalnych, aktorskich i tanecznych, prowadzonych przez m.in.: Jakuba Wociala, Santiago Bello, Janusza Stokłosę, Tomasza Steciuka, Magdę Navarrete, Andresa Martorell, Karolinę Kardasz, Jakuba Mędrzyckiego, Mariolę Łabno-Flaumenhaft i innych.
W trakcie nauki w technikum uczęszczała na zajęcia teatralne przy Teatrze „Maska” w Rzeszowie. Uczestniczyła w spektaklach Teatru Muzycznego „Broadway” w Giedlarowej. Zagrała role aktorskie w spektaklach muzycznych: Nasza jest Noc, Świat w walizce oraz Tańczyć do utraty tchu (reż. Marcin Ehrlich).
Należała również do Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Leżajska”, z którym wielokrotnie występowała na terenie kraju oraz za granicą, rozwijając swoje zainteresowanie muzyką folkową.
Jako wokalistka współtworzyła zespół „B17” gdzie wspólnie komponowali muzykę w klimacie post-rock, koncertowała, brała również udział w wielu festiwalach (m.in. XIV Międzynarodowy Festival Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”) owocem ich pracy było nagranie płytowe.
Od 2019 roku brała udział w spektaklach muzycznych: Listy na wyczerpanym papierze (reż. Paweł Sławomir Szymański), Witajcie w naszej bajce-Akademia Jana Brzechwy (reż. Wojciech Szelachowski), (Nie) Wyczerpana Poczta Muzyczna (reż. Paweł Sławomir Szymański) – premiera 8.05.21 r., Opera i Filharmonia Podlaska Europejskie Centrum Sztuki.

Lubi aktywny tryb życia. Pragnie nieustannie zdobywać doświadczenie, które pozwoli rozwijać jej zainteresowania, umiejętności oraz kształtować warsztat wokalny.

Jako instruktor śpiewu dużą uwagę skupia na tym, by jej uczniowie wierzyli w siebie. Stara się pokazać, że muzyką można i trzeba się bawić.

Czytaj więcej
Czytaj więcej

Czytaj więcej