NASZA KADRA

KADRA
team-2-370x334

Dorota Hermanowicz - Kozłowska

Pomysłodawczyni i założycielka Szkoły Dźwięków VOC. Trenerka wokalna, instruktor śpiewu i emisji głosu, dyrygentka, logopeda

 

Od najmłodszych lat muzyka i śpiew były jej największą pasją. Od 6 roku życia występowała w dziecięcych zespołach wokalnych i wokalno – tanecznych. Ukończyła I i II st. Państwowej Szkoły Muzycznej w Białymstoku, w klasie oboju. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalności wokalistyka jazzowa oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Nowowiejskiego w Bydgoszczy, specjalności Prowadzenie Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej. Wiedzę z zakresu logopedii, dykcji i mowy zawodowej zdobyła na Podyplomowych Studiach Logopedycznych przy Uniwersytecie w Białymstoku. Była uczestniczką wielu warsztatów wokalnych m. in. Intensive Vokal Weekends z brytyjskim trenerem Joshua Almu w Warsaw Vocal Studio, Techniki Aleksandra, Speach Level Singing, Warsztatów Gospel z Lawrence Johnson, Flow Phonation. Jest laureatką festiwali i konkursów wokalnych, m.in. Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus, Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów Malwy,Festiwalu Młodych Talentów Niemen Non Stop oraz programów telewizyjnych. W roku 2014 otrzymała Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Białegostoku dla Twórców Profesjonalnych, w ramach którego nagrała i wydała płytę Jazzowanki dla dzieci.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek.

Czytaj więcej
Bartosz Niedźwiecki

Bartosz Niedźwiecki

Gitarzysta, producent muzyczny, autor, pedagog, multiinstrumentalista.

Na swoim koncie ma kilkadziesiąt wyprodukowanych i napisanych utworów, które znalazły się na albumach, epkach i singlach artystów z całej Polski. utwory te są emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i dostępne serwisach streamingowych. Jest laureatem konkursu Skoda Auto Music, zwycięzcą konkursu 2track REWORK dla wytwórni NEXTPOP i uczestnikiem międzynarodowego Songwriting Camp organizowanego przez ZAIKS.

 

Od wielu lat działa pod szyldem Overdriven, twórca zespołu Overdriven Group. Inspiruje się muzyką głównie post-rockową i jazzową, nie zapominając o klasyce rocka. W grze na gitarze stawia na swobodę  gry, wszechstronność, harmonię oraz eksperymentalne, przestrzenne  brzmienia.

Czytaj więcej
team-2-370x334

Patrycja Gołaszewska

Dyplomowana Aktorka Scen Muzycznych (tytuł oraz wyróżnienie nadane w 2015r.) – Absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego w Białymstoku oraz Uniwersytetu w Białymstoku o specjalności Animacja Kultury z Arteterapią. Swoją drogę muzyczną rozpoczęła w klasie gitary i śpiewu rozrywkowego, a przede wszystkim mierzenia swoich sił na scenie (w festiwalach, konkursach, koncertach, pokazach artystycznych), gdzie do dziś możemy podziwiać jej liczne talenty. Laureatka i uczestniczka wielu zmagań wokalnych o randze lokalnej, jak też ogólnopolskiej i międzynarodowej w charakterze solistki a także instruktora zespołu wokalnego, przez co uhonorowana została specjalnym wyróżnieniem „Za wspieranie rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży(…)”. W 2013r. zdobyła międzynarodowy certyfikat YOUTHPASS w europejskim projekcie Inicjatyw Młodzieżowych, a także w tym samym roku stepującym krokiem walczyła o tytuł Laureata w Dance World Cup z zespołem White Step. W 2014r. uzyskała przygotowanie pedagogiczne w zakresie przedmiotów artystycznych. Również od 2014r. prowadzi wakacyjne warsztaty artystyczne dla młodzieży m.in.: wokalne, musicalowe, aktorskie, literackie.  Jest uczestniczką wielu warsztatów i kursów m.in. warsztatów bluesowych z Daną Gillespie, dwukrotnie warsztatów gospel z Lawrencem Johnsonem, warsztatów z Pawłem Bębenkiem, Hubertem Kowalskim, Piotrem Pałką, warsztatów wokalnych z Patrizią Bovi, Marcinem Bornusem-Szczecińskim, warsztatów musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem, kursu Techniki Alexandra, warsztatów storrytelling’u z Olgą Stobiecką-Rozmiarek. Śpiewała u boku takich wykonawców jak Grażyna Łobaszewska, Olga Bończyk, Maria Sadowska oraz Lawrence Johnson.   Obecnie realizuje studia w zakresie kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku, współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską, gdzie gra w spektaklu „Tango Surrealo, czyli nieaktualny przewodnik po miłości” (spektakl dyplomowy PSWA w Białymstoku w reżyserii  Bernardy Anny Bieleni), cyklicznie pracuje z dziećmi i młodzieżą w obszarze działań aktorskich i muzycznych, pracuje również z najmłodszymi w ramach zajęć ruchowych przy muzyce,  zajmuje się również konferansjerką, profilowaną animacją oraz animacją zabaw dziecięcych, a także storytelling’iem – realizuje spotkania bajarskie i muzyczne spotkania z bajką dla najmłodszych.

Czytaj więcej
Renata Ignaciuk

Renata Ignaciuk

Jej przygoda ze śpiewaniem zaczęła się w liceum, kiedy zapisała się na zajęcia z emisji głosu do Hajnowskiego Domu Kultury. Rozwijała tam swoje umiejętności pod opieką Marty Gredel-Iwaniuk , jeżdżąc na liczne festiwale i konkursy wokalne. Doceniona została m.in. na Festiwalu Piosenki Literackiej im. Łucji Prus „W żółtych płomieniach liści…”, Ogólnopolskim Młodzieżowym Festiwalu Piosenki Hoffer Superhit Festival, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca Muszelki Wigier, Festiwalu Nuty Przyjaźni oraz Festiwalu Piosenki Białoruskiej. Ukończyła Policealne Studium Wokalno-Aktorskim w Białymstoku, gdzie rozwijała swoje artystyczne zdolności z aktorstwa i tańca, a śpiew kształciła pod opieką Marcina Ozgi. Uczestniczyła w wielu warsztatach m.in. warsztatach wokalnych z Moniką Urlik, Agnieszką Kowalską, Dorotą Curyłło, warsztatach bluesowych z Daną Gillespie, muzycznych warsztatach Urbanator Days pod kierownictwem Michała Urbaniaka, musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem. Była uczestniczką telewizyjnego show – The Voice of Poland. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Czytaj więcej
Kasia Zalewska

Katarzyna Zalewska

Ukończyła Policealne Studium Wokalno- Aktorskie w Białymstoku i w 2016 roku uzyskała tytuł aktora scen muzycznych, gdzie wokalnie prowadziła ją Marta Wróblewska oraz Marcin Ozga. Ukończyła studia magisterskie na kierunku Logopedia z Fonoaudiologią na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku oraz studia podyplomowe na kierunku Kształcenie Głosu i Mowy na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Śpiewa od dziecka. To jej największa pasja, którą pragnie wciąż rozwijać i zarażać nią innych. Interesuje się głosem i stara się podchodzić interdyscyplinarnie do jego rozwoju- nie ignorując aspektów psychologicznych, czy medycznych.

Swoje artystyczne umiejętności rozwijała też na różnych warsztatach, m.in. Voicingers, „Głos, ciało, obecność” z Jarkiem Sacharskim, warsztatach jazzowych prowadzonych przez Annę Serafińską, bluesowych z Daną Gillespie, musicalowych z Wojciechem Kościelniakiem, Complete Vocal Technique z Katarzyną Idzikowską, gospel z Lawrencem Johnsonem, z TGD, warsztatach Urbanator Days. Była też uczestniczką Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych w Puławach, gdzie pracowała pod okiem Janusza Szroma. W 2017 roku ukończyła dwuletni kurs Arteterapii i Terapii Zajęciowej w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury w Białymstoku.

Czytaj więcej
Kasia Wiktorko

Katarzyna Wiktorko

Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, prowadzona wokalnie przez Ewę Barbarę Rafałko oraz Hannę Zajączkiewicz. W 2017 r. uzyskała tytuł aktora scen muzycznych. W 2019 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku Musical i choreografia na Akademii Muzycznej w Łodzi. Zdobyła tam również wykształcenie pedagogiczne podczas dwuletniego Studium Pedagogicznego na studiach pierwszego stopnia (2016 r.). Od około 10 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. W swoich artystycznych działaniach stara się łączyć dwie największe pasje – śpiew oraz taniec, które towarzyszą jej od najmłodszych lat. Stale rozwija swoje umiejętności wokalne, głównie z zakresu śpiewu musicalowego. Wiedzę muzyczną zdobywała, uczestnicząc w różnorodnych warsztatach, m.in.: warsztaty musicalowe z Edytą Krzemień, warsztaty bluesowe z Daną Gillespie, warsztaty jazzowe z Anną Serafińską, czy warsztat z Mieczysławem Szcześniakiem. Miała także okazję występować na jednej scenie z takimi artystami jak: Jacek Bończyk, Mieczysław Szcześniak, Mirosław Czyżykiewicz, czy Olga Bończyk. Poza działaniami wokalnymi jest tancerką, nauczycielem tańca i choreografem. Bierze udział w licznych spektaklach, współpracując z SDK DanceOFFnia w Białymstoku, Niepubliczną Szkołą Sztuki Tańca, Białostockim Teatrem Lalek (spektakl „Karnawał Zwierząt” w reż. Karoliny Grabacik), czy Teatrem Dramatycznym w Białymstoku (spektakl „Romeo i Julia” w reż. Katarzyny Deszcz). Obecnie można ją zobaczyć na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej w musicalu „Jesus Christ Superstar”.

Czytaj więcej
Karolina Szatkowska

Karolina Szatkowska

Miłośniczka ludzkiego głosu i odkrywania jego naturalnego brzmienia w śpiewie. Pisze własne kompozycje, teksty i aranżacje. W śpiewaniu najbardziej ceni prostotę i autentyczność. Otwarta na ludzi i nowe wyzwania. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Głos szkoliła tam pod okiem Marty Wróblewskiej oraz Marcina Ozgi. W 2016 roku uzyskała dyplom aktora scen muzycznych. W 2019 roku ukończyła wokalistykę na kierunku jazz i muzyka estradowa Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, w klasie śpiewu Anny Michałowskiej-Kotyni. Rozwijała też swoje zdolności artystyczne na różnego rodzaju warsztatach muzycznych, między innymi: Voicingers, Soundela, Urbanator Days, warsztaty jazzowe z Anną Serafińską, musicalowe z Wojciechem Kościelniakiem, gospel z Lawrencem Johnsonem czy też warsztaty interpretacji z Anną Kamalską.

Czytaj więcej
team-2-370x334

Paulina Popławska

Swoją przygodę ze sceną oraz muzyką rozpoczęła od Zespołu Muzyki Dawnej Capella Antiqua Bialostociensis. Następnie uczęszczała do Białostockiego Studia Piosenki Jerzego Tomzika. Ukończyła Studium Wokalno-Aktorskie z tytułem Aktora Scen Muzycznych, gdzie wokalnie prowadziła ją Ewa Barbara Rafałko oraz Przemysław Kummer. Jest także absolwentką studiów magisterskich na kierunku Logopedia z Fonoaudiologią na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Na swoim koncie ma liczne nagrody i wyróżnienia zdobywane poprzez uczestnictwo w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Malwy” oraz Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor”. Występowała na jednej scenie z takimi artystami jak: Mieczysław Szcześniak, Olga Bończyk i Grażyna Łobaczewska. Uczestniczyła w oprawie artystycznej 94. Światowego Kongresu Esperanto, odbywającego się w Białystoku, w realizacji projektu „Goście, goście…” organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury, kolektyw filmowy Podlasie Makes Me Happy i Fundację Młodego Kina, a także wraz takimi artystami jak Justyna Steczkowska, Ewa Prus czy Aleksandra Pura była zaproszona na koncert galowy Festiwalu Piosenki Polskiej w Rosji. Jej żywioł to mocne rockowe brzmienia oraz piosenka aktorska okraszona nieskazitelną wymową, którą stara się zarazić swoich podopiecznych.

Czytaj więcej
Monika Roszkowska

Monika Roszkowska

Absolwentka Studium Wokalno – Aktorskiego w Białymstoku, w którym uzyskała tytuł aktora scen muzycznych. Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym wydział instrumentalno – pedagogiczny w Białymstoku, kierunek – Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność – Edukacja artystyczna szkolna. Śpiew, taniec, aktorstwo to jej pasja. Od 2013r. współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską przy musicalu „Upiór w operze” biorąc czynny udział jako „aktor – śpiewak”. Od 2016r. jest współzałożycielką i wokalistką zespołu „Karent”, który zajmuje się obsługą muzyczną wydarzeń artystycznych. W tym samym roku podjęła współpracę z Chórem Politechniki Białostockiej, gdzie pracuje jako korepetytor muzyczny koncertując w Polsce i za granicą. Miała okazję występować na jednej scenie z takimi artystami jak min: Mieczysław Szcześniak, Olga Bończyk, Grażyna Łobaszewska. Uwielbia pracę z młodzieżą zarażając ich swoim optymizmem, poczuciem humoru ale przede wszystkim miłością do wszechotaczajacej muzyki.

Czytaj więcej
Kasia Racis

Katarzyna Racis

Pełna energii, czasem szalona miłośniczka tańca i  śpiewu. Ze śpiewem związana od najmłodszych lat. Jako 8 latka wstąpiła do zespołu ludowego Szeszupiaki, po 7 latach przeszła do starszej grupy Szeszupa. Po 10 latach przygody z folklorem wstąpiła do chóru Cantylena w Suwałkach. Absolwentka Studium Woklano-Aktorskiego w Białymstoku.

Czytaj więcej
team-2-370x334

Julita Wawreszuk

Julita Wawreszuk jest absolwentką Policealnego Studium Wokalno – Aktorskiego w Białymstoku, Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Hajnówce (na dwóch kierunkach: pianino i śpiew klasyczny) oraz Akademii Menedżerów Muzycznych w Warszawie.

W wieku 11 lat rozpoczęła naukę rozrywkowej emisji głosu w Studiu Piosenki Estradowej w Hajnówce, zdobywając doświadczenie na scenie i odnosząc sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Od początku swojej drogi z muzyką brała również udział w wielu warsztatach wokalnych, m.in. z Moniką Urlik, Edytą Krzemień, Wojtkiem Myrczkiem oraz Magdą Navarette i Andresem Martorellem, będącymi przedstawicielami techniki SLS. Jej największym dotychczasowym osiągnięciem jest Nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Polonica” w finale 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Julita ma również na swoim koncie dwukrotny udział w koncertach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia z emisją na żywo w Programie I. Oprócz zajmowania się sztuką od strony wykonawczej, zajmuje się nią czasem także od strony twórczej: w postaci pisania scenariuszy, tekstów piosenek oraz układania choreografii tanecznych i reżyserowania. W sierpniu 2019 r. wydała swój pierwszy singiel wraz z teledyskiem zatytułowany „Nasza bitwa o…”.

Julita odnajduje się doskonale (co za tym idzie – z powodzeniem ich uczy) w wielu stylach muzycznych: od różnego rodzaju ballad, poezji śpiewanej/piosenki poetyckiej, przez jazz, klasykę, pop, R&B, soul, blues, po hip-hop i rock.

Czytaj więcej
team-2-370x334

Aleksandra Młodzianowska

text

Czytaj więcej